0 VİLLA  LİSTELENİYOR
Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı!
0 villa içinden 0-12 villa görüntüleniyor.

KAYAKÖY VİLLA KİRALAMA

Antik çağda Karmylassos (modern Yunancada Livissi) adıyla anılan Kayaköy'ün en eski insan faaliyetleri MÖ 4. yüzyıla kadar uzanıyor. MÖ 11. yüzyıldan itibaren Kayaköy sakinleri ağırlıklı olarak Hristiyan Rumlardan oluşuyordu.

Bölgede 14. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar süren Osmanlı egemenliği sırasında Kayaköy'ün Hristiyan Rum sakinleri Osmanlı-Türk hükümdarlarıyla barış içinde yaşadılar. Ancak 20. yüzyılın ilk çeyreğindeki Yunan-Türk Savaşı (1919-1922) ve 1923'te Yunanistan ile Türkiye arasında Mübadele Anlaşması'nın imzalanmasının ardından Kayaköy sakinleri bir daha geri dönmemek üzere Yunanistan'a gitti. Bugün orada duran kalıntıların çoğu 18. ve 19. yüzyıllarda inşa edilmiş yapılara ait. Yine de 1923'ten bu yana Kayaköy, deprem, rüzgar, nem gibi doğanın bozucu unsurlarının yavaş yavaş moloz haline getirdiği hayalet bir köy olmuştur.

Kayaköy, bir zamanlar çoğunlukla Osmanlı Rumları tarafından işgal edilmiş zengin bir köydü. Ancak bugün harabe ve moloz olarak duruyor. Yerleşim, yemyeşil dağlar arasında yuvalanmış bir tepenin yamacına kurulmuştur. Evlerin düzeni ve sıralanma şekli benzersizdir ve birinin diğerinin görüşünü engellememesini sağlamak için bilerek yapılmıştır.

Kayaköy terk edilmeden önce 3000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve bu kadar büyük bir köy için oldukça hareketli. Yerleşim o kadar canlı ve hareketliydi ki Kayaköy'de düzenli olarak yayınlanan bir gazete bile vardı. 

KAYAKÖY GÖRÜLMESİ GEREKEN GEZİLECEK YERLER

Kayaköy sitesi 300'den fazla konut, çok sayıda küçük şapel, 2 büyük kilise, bir okul binası ve bir Gümrük Müdürlüğünden oluşmaktadır. 

Kayaköy, hayalet şehir sokakları

Evlerin ve kiliselerin etrafında bir bitkinin kökleri gibi dallara ayrılan arnavut kaldırımlı patika dar sokaklar görülmeye değer. Yüzyılı aşkın bir süre önce bu köyün eski Rum sakinlerinin yaptığı aynı patikalarda yürümek tatmin edici. Bu dar, dolambaçlı sokakların yol açtığı güzel harabeleri yavaşça keşfederken ve gizem ve kederle kaplı havayı solurken sizi zamanda geriye götürüyor. 

Kayaköy Aşağı Kilise ( Panagia Pirgiotissa )

Panagia Pirgiotissa, kuşkusuz Kayaköy'deki en iyi korunmuş yapıdır. Kilisenin muazzam büyüklüğünün, günümüze kadar ayakta kalmasının arkasındaki ana neden olduğunu varsayıyordu. Yerleşimin merkezinde görkemli bir şekilde ayak basan bu kilisenin hala birkaç duvar resmi ve freskleri var. Ayrıca, merkez salon ve kilisenin girişi, zeminde güzel, bozulmamış çakıl mozaiklerine sahiptir.

Kilisenin içindeki atmosfer nefes kesici. Kilise kapısı, ziyaretçilerini Kayaköy'ün gelişen bir yerleşim olduğu zamanlara götüren bir portal gibi geliyor.

Kayaköy Yukarı Kilise (Taxiarchis)

Aslen Taxiarchis olarak adlandırılan üst kilise, 1960 yılına kadar Kayaköy'ün terk edilmesinden sonra cami olarak kullanılmış ve bu da yıkımını kesinlikle yavaşlatmıştır. Panagia Pirgiotissa gibi, salonu hala çeşitli iyi korunmuş çakıl seramik örneklerine sahiptir.

Kayaköy Tepesi

Kalıntıların dağıldığı tepenin zirvesi, Kayaköy'ün pitoresk bir manzarasını sunuyor. Ancak harika bir fikir olmanın ötesinde, zirvesinde rahatça duran küçük bir şapel de bulacaksınız. Gün batımını izlemek için harika bir mekandır. Gün batımı için zamanında oraya çıkmanızı ve şapelin yanında oturmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu kesinlikle yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak ve Kayaköy gezinize unutulmaz bir deneyim katacaktır.

Af Kule Manastırı Harabeleri

Bu nokta Kayaköy'ün 4,5 km batısında yer alsa da mutlaka görülmesi gereken bir yer. Hikayeye göre Ayios Elefterios adında bir keşiş bu manastırı kendisi inşa etmiş ve bütün hayatını orada ıstırap içinde geçirmiştir. Bölgedeki yerliler arasında bu nokta, kelimenin tam anlamıyla “Bağışlama Kulesi” olarak tercüme edilen Türkçe'de Af Kule olarak bilinir. Kayaköy'den Af Kule'ye yürüyüş yaklaşık 45 dakika (tek yön) sürer. Burası tam denizin üzerinde yer alıyor ve açık hava ile kutsanmışsanız, Yunanistan'daki Rodos adasını ufukta net bir şekilde görecek kadar şanslı olacaksınız.

 ZİYARETÇİLER İÇİN PRATİK BİLGİLER

Çalışma Saatleri: Kayaköy yaz döneminde (1 Nisan-1 Ekim) her gün 10.00 - 19.00, kış döneminde ise (1 Ekim-1 Nisan) 8.30 - 17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Unutmayın, COVID-19 pandemisi nedeniyle site hafta sonları saat 11.00'de ziyaretçilere açılıyor.Ziyaret ücreti: Kayaköy'ü görmek için bilet ücreti 10 TL'dir. Museum Pass sahipleri için ücretsizdir. Museum Pass Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen tüm müzelere ücretsiz geçiş sağlar. Bu nedenle, tüm müzeleri (uzun vadede daha pahalı olacak) ziyaret etmek için tek tek ödeme yapmak yerine, Müze Geçişi, gezinin tadını çıkarmak için daha uygun ve sorunsuz bir çözümdür. İnternetten veya antik ören yeri ve müzelerin bilet gişelerinden kolayca satın alabilirsiniz.

 Ziyaret etmeden önce bilmeniz gerekenler: Kayaköy'ün kayalık ve yokuşlu arazisi nedeniyle yürüyüşe uygun ayakkabılar giydiğinizden emin olun. Ayrıca yürüyüşünüz sırasında enerjinizi toplamak için yanınızda bol su ve atıştırmalık bir şeyler getirmenizi öneririm. Ziyaretiniz yaz aylarında ise, güneş kavurucu bir şekilde ısınırken yanınıza güneş kremi almayı unutmayın.

KARAKÖY NEREDE? KAYAKÖYE NASIL GİDİLİR?

Toplu taşıma

Türkiye'deki Kayaköy gibi cazibe merkezleriyle ilgili en yaygın sorun, her zaman rahat ulaşım eksikliği veya bu sitelere giden yolun korkunç durumudur. Ancak Kayaköy'de Fethiye'den Kayaköy'e sık sık gidip gelen minibüsler sayesinde bu tür sorunlarla karşılaşılmayacak.

Kişisel Araçla

Araba ile Kayaköy'e ulaşmak oldukça kolaydır. Navigasyon kullanıyorsanız, varış noktanız olarak Kayaköy'ü yazmanız yeterlidir, oraya ulaşmakta sorun yaşamayacaksınız. Yol tabelalarına bağlı kalmayı planlıyorsanız, sizi Karmylassos'a (eski Yunanca adı Kayaköy) götüren tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yollar asfalt ve iyi durumda, bu da onları rahat bir şekilde sürmelerini sağlıyor. Kayaköy'de otopark ücretsizdir. Kayaköy yolu boyunca uzun çam ağaçları, Akdeniz boyunca uzanan kayalık yeşil dağlar ve dudak uçuklatan güzellikteki doğa size eşlik edecek.

Araç Kiralama (Fethiye Merkezden)

Kayaköy'e gitmek için araç kiralamayı düşünüyorsanız yerel firmaları öneririm. Uluslararası ve güvenilir zincirlerle gitmek her zaman en güvenli yoldur. Ancak yerel alternatiflere göre daha pahalı olabilirler. Rahat bir şekilde araç kiralayabileceğiniz Fethiye merkezde her zaman Budget Avis ve Oscar araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama (Muğla Dalaman Havalimanı'ndan)

Muğla Dalaman Havaalanında araba kiralamak için değişik alternatifler bulunuyor. Araç kiralama firmalarının web sitelerine isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz: Garenta, Sixt, Enterprise, Budget, Avis, Oscar

Bir Tur ile

Kayaköy'e günübirlik turlar düzenleyen bazı oteller ve tur firmaları bulunmaktadır. Turlardan haberdar olmak için buraya tıklayarak otel personelinize danışabilir veya Trip Advisor'daki tur sağlayıcılarını inceleyebilirsiniz.

NEDEN KAYAKÖY KİRALIK VİLLA TERCİH EDİLMELİDİR?

Fethiye’nin son yıllarda birçok tatilci tarafından ilk tercih edilen bölgesi Kayaköy konaklamanız için birçok farklı seçenek arasından en mantıklı ve popüler konaklama şekli villa tatili olacaktır. Size özel hazırlanmış bir tatil villam, son yıllarda daha da ön plana çıkan temizlik, hijyen ve sosyal mesafe ihtiyacı ile villa tatili ilk tercihler arasında vazgeçilmez olmuştur. Muhafazakar aileler için dışarıdan havuzu ve bahçesi görünmeyen villalar ilk tatil tercihleri arasında olduğu için erken rezervasyon yaptırmak güzel bir villada tatil yapabilmek için çok önemlidir. Kayaköy, Fethiye bölgesinde görülmesi gereken yerlerin neredeyse tam ortasında bulunmaktadır. Bir çok misafirimiz 5 günlük tatilimizde her yeri görmek nasip olmadı inşallah seneye tekrar görüşmek üzere demektedir. Sabah Ölüdenize yüzmeye gidebilir, öğleden sonra tatil villanızda güneşlenebilir, akşam da Fethiye kordona yürüyüşe gidebilirsiniz. 

SİZE ÖZEL MUHAFAZAKAR TAŞ VİLLA

Muhafazakar dışarıdan görünmeyen villalar, günümüzün en popüler tatil tercihlerinden biri haline gelmiştir. Mahremiyete önem veren aileler, gözlerden uzak tatil yapmak isteyen herkes için süper bir tatil tercihi.

Biz de çok fazla rağbet gören bu tatil tercihinde her bütçeye uygun fiyatlarda muhafazakar villa kiralama hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Balayı çiftleri, muhafazakar kiralık villa tatilini sıkça tercih edenler arasında bulunur. Hayatlarındaki bu özel tatil günlerini yabancı gözlerden uzakta başbaşa, huzurlu ve rahat geçirmek isteyen çiftlerin ilk seçeneklerinden biri de muhafazakar villa kiralama oluyor. Bu villalar doğanın tadını çıkarmak isteyen veya tercihen özel havuzu dışarıdan görünmeyen bir villada gönlünce havuzun keyfini çıkarmak isteyenler tarafından da tercih ediliyor.

KAYAKÖY VİLLA KİRALAMA SEÇENEKLERİ

Tatil tarzınızı ve tatilde ihtiyaç duyabileceklerinizi en iyi siz bilirsiniz. Helalvillam mesleki tecrübesi ve yıllardır bu sektörün farklı birimlerinde çalışmış olması ile tatile gelen her misafirimizin ihtiyacına ve tatil anlayışına uygun, konforlu, rahat, huzurlu ve korunaklı yani havuzu ve bahçesi dışarıdan görünmeyen villaları bizzat kontrol ederek sizlere tavsiye ediyoruz. Keşke demeden ve herhangi bir pişmanlık duymadan hep hayalini kurduğunuz tatili, dilediğiniz gibi yaşamak için, Kayaköy muhafazakar kiralık villalar sizleri bekliyor.

KAYAKÖY KİRALIK VİLLA FİYATLARI

Kayaköy villa kiralama ile tarihi bir köyün kalbinde ve kuş cıvıltıları eşliğinde muhafazakar villa tatili yaparken, otel odalarındaki gibi küçük bir odada tatil geçirmek yerine tamamen size özel korunaklı bir villada rahatınıza bakabilirsiniz. Günün belirli saatlerinde olan otel etkinliklerine bağlı kalmadan, değerli zamanınızı ailenizle birlikte en iyi şekilde planlayıp güzel bir villa tatili yaşayabilirsiniz. Kayaköy muhafazakar villa kiralama bakımından geniş seçim şansı sunan bir tatil köyü olduğu için, villa temizliği ve havuz - bahçe bakımları eksiksiz şekilde yapılan korunaklı islami anlayış tarzındaki villalarda, güvenilir villa kiralama tercihinden mutluluk duyacaksınız.

Kayaköy villa kiralama fiyatları; villanın kaç oda olduğuna, ne kadar geniş olduğuna, ve bulunduğu mahalleye göre değişiklik gösterir. Kiralık villa seçenekleri içinde en uygun fırsatlar erken rezervasyon ile gerçekleştiğinden, size özel fiyat alternatifleri ile size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız. Web sitemizde yer alan villalar hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçip erkenden yerinizi ayırtabilirsiniz. 

KAYAKÖY KİRALIK VİLLA SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ 

Kiralık villa seçiminizi yapabilmek için öncesinde nasıl bir tatil istediğinizi düşünmeli ve planlamalısınız. Beraber tatile çıkacağınız aileniz veya arkadaşlarınızla da konuşarak ortak kararlar almalısınız. Hareketli veya sakin bir tatil seçimi yapabilirsiniz, villanızın konumunu bu seçiminize uygun seçmelisiniz.

Tatilinizin konforunu arttırmak için size uygun bir bölgede olun. Örneğin gece hayatını seviyorsanız, şehir merkezine ve gece hayatının yoğun olduğu noktalara rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir noktada villanızı kiralamalısınız.

Birlikte tatil yaptığınız kadroya uygun villa seçimi yapmalısınız. Örneğin çocuklarınız varsa güvenlik önlemleri alınmış bir villa tercihiniz olmalı. Aksi takdirde merdivenler ve benzerleri tehlike arz edebilir.

Villa kiralama firmaları çoğalırken hepsi doğru ve eksiksiz hizmetler vermez. Villa kiralama hizmeti alacağınız firmaya dikkat edin, araştırın, yorumları göz önünde bulundurun.

Fethiye Kayaköy villa kiralama veya Kayaköy havuzlu villa seçenekleri arasından seçiminizi yaparken, villaya ait tüm fotoğrafları ve detayları dikkatlice inceleyin.

Villaların açık havuz, kapalı havuz, sauna, jakuzi, çocuk havuzu gibi seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler arasından tercihlerinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

WhatsApp Destek! Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
Özellik Özellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz