Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

REZARVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1-Sözleşme Amacı /Sözleşme Tarafları

Bu sözleşme web sitemiz veya iletişim bilgilerimiz aracılığıyla kiralanan villayı/apartı/daireyi kiralayan ve Villa/Apart/Daireyi kiralayan kişiler arasında kiralama başlangıcı ve bitiş tarihlerinin belli olduğu süreç için kiralama yapabilmek adına yapılmıştır. cometovilla.com dan kiralama yapan müşteriler bununla beraber bu sözleşmeyi de kabul etmiş durumundadırlar.  Aşağıda belirtilen şartların herhangi birine uymaz veya aykırı davranışlar sergilenirse ‘’cometovilla’ ya rezervasyonu kendisi tek taraflı olarak iptal edebilme, müşterinin konaklama yaptığı Villa/Apart/Daireyi terk etmesi talebinde bulunabilme ve konaklama için alınan depozito, kaparo, ekstra ücretlerin geri iadesini yapmama, henüz ödenmemiş olan kiralama bedelinin tamamını isteme hakkını vermektedir.

2-Rezarvasyon/Ödeme

2.1www.cometovilla.com adresinde bulunan farklı kategori ve bölgelerde ki geniş villa/apart/daire yelpazesinde ki herhangi bir villayı site üzerinden online rezervasyon veya cometovilla’ya ait iletişim numaraları/posta adresleri aracılığıyla rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Cometovilla’ya ait sözleşmede belirtilen şartlar kabulünde kiralamak istediğiniz villa/apart/daire için konaklamak istediğiniz tarihleri belirttiğiniz ve iletişim numaranızı ilettiğiniz takdirde sizlere en uygun seçeneği sunarak, müşteriye isim soy isim, iletişim bilgileri, konaklama yapacağı villa/apart/daire adı, giriş çıkış tarihleri, toplam tutar ve alınan ön ödeme tutarının bulunduğu ön rezervasyon belgesini hazırlayıp mail yolu ile iletmektedir. cometovilla.com olarak kiralama işleminin gerçekleşmesi ile birlikte sizlerden(müşteri) konaklama yapacağınız villa/apart/daire nin toplam ücretinin %20'lik dilimini kapora olarak talep etmektedir.

2.2 Talep edilen toplam tutarın %20 lik kapora ücretinin belirli villalarda aynı iş günü, bazı villalarda ise 24 saat içerisinde size verilen banka hesap numarasına gönderilmesi halinde konaklama yapmak istediğiniz villa/apart/daire sizin adınıza rezarvasyon yapılacaktır.

  1. Ön ödeme gecikmesi halinde villa/apart/daire sahibi veya cometovilla.com başka bir müşteri için rezervasyon yapabilir.
  2. Kiracı konaklama için giriş yapmadığı takdirde cometovilla.com a ödemiş olduğu %20 lik kapora tutarının geri iade edilmesini talep edememektedir.
  3. Kaporanın ödenmesinden sonra ödenecek olan ücretin geri kalanı sizleri karşılayıp konaklama yapacağınız yere götürdüğümüz zaman villa sahibine veya cometovilla.com yetkilisine peşin bir şekilde ödenmektedir.

 

3-Giriş-Çıkış Şartları

3.1-Rezarvasyon yaptığınız villa/apart/daire ye giriş saati 16.00, çıkış saati 10.00 ‘dır. (Her müşteri çıkışında temizlik yapılmaktadır. Bu yüzden bir önceki müşteri çıkışı gerçekleştiği an yeni müşteri girişi yapılamamaktadır.)

3.2- Kişi kapasite aşımı yapılamamaktadır Her konaklama yeri için www.cometovilla.com sitesinde kişi kapasitesi belirtilmiştir. 2 yaş üzeri tüm bireyler kapasite sayımına dâhildir.

3.3-Rezervasyon ile ilgili yapılacak her değişiklik firmamıza belirtilerek onay alınmadan yapılamamaktadır. Firmanın uygun gördüğü her değişiklik talebiniz dikkate alınacaktır.

3.4-Müşteri ve firma arasında yapılan sözleşme şartlarına göre konaklama yapacak kişi sayısı ve kişi bilgilerinin eksik veya hatalı vermesi yada kapasite aşımı yapılması halinde CometoVilla ve konaklama yapacağınız villa/apart/daire sahibi tarafından sizlere mülkten ayrılma, geri ödeme yapmama, ekstra ücret talep etme haklarına sahip olacaktır.

      3.5-Erken çıkış yapılmak istenmesi halinde müşteri firmaya 24 saat önceden bilgi vermelidir. Yapılan erken çıkış günlerinin para iadesi yapılamamaktadır. Bunun nedeni size ayrılan giriş çıkış saatleri rezervasyon yapıldığı için başka bir müşteri girişi yapılamadığından dolayı önceden belirttiğiniz giriş-çıkış tarihlerinin ücretinin tamamını ödemek zorundasınız.

3.6 Rezervasyon ve ödeme onayından sonra kiralama yaptığınız mülke geldiğinizde kalan ödemeyi giriş günü villa/apart/dairenizi sözleşme ile belirtilen saatte teslim aldıktan sonra ilgili kişi/görevliye nakit olarak ödenir. Tatil evinize girişte sizlerden ilanda belirtilen miktarda hasar depozitosu alınacaktır. Bu ücret çıkış yapacağınız saatten 10 dakika önce yapılacak olan genel kontrolde herhangi bir aksaklık veya hasar olmaması durumunda tarafınıza iade edilir.
 
-Yukarıdaki sebeplerden oluşabilecek mağduriyetlerin önlene bilmesi için bu tutarların tatil evinize giriş günü nakit olarak yanınızda hazır bulunmasını önemle hatırlatır rica ederiz.  
 
4-Temizlik-Bahçe ve Havuz Bakımı-Ekstra Ücretler

Sitemizde bulunan ve kiralama yapmak istediğiniz Villa-apart/daireler için minimum konaklama süresi belirtilmektedir. Giriş yapacağınız mülk siz gelmeden önce görevliler tarafından temizlenerek bir ücret talep edilmez. Havuz ve Bahçe Bakım o binanın çalışanları tarafından her sabah erken saatlerde yapılmaktadır. Minimum konaklama süresinin altında ki durumlarda sizden ekstra temizlik ücreti talep edilir. Konaklama süresince ekstra temizlik yaptırmak isteyen müşterilerimiz ücrete tabii şekilde temizlik yaptırabilir. Isıtma havuzu bulunan binalarda http://www.cometovilla.com veya villa sahibi/görevlisi tarafından belirtilen ekstra ısıtma sistemi açma parası günlük şekilde alınmaktadır. Fiyatlar seçtiğiniz mülkten mülke değişmektedir.

5-Konaklamalarda bulunan Özel Kurallar

-Villa/apart ve dairelerimizin kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.

-Evcil hayvan izinli binalarımız dışındaki binalara herhangi bir evcil hayvan getirilmesi kesinlikle yasaktır.

-Kişi kapasite aşımı yapılamamaktadır.

-Kiralamış olduğunuz binada etkinlik düzenlemek yasaktır

-Bu kurallara uyulmadığı takdirde firma veya kiralama yapmış olduğunuz binanın sahibi gerekli işlemleri başlatabilir, mülkten çıkışınızı isteyebilme hakkına sahiptir.

6-REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

6.1 Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.

6.2 Rezervasyon tatil başlangıcından önceki 60. güne kadar iptal olursa müşterinin toplam tatil tutarının %20´sini firmaya ödeme yapması gerekmektedir.

 6.3 Tatil başlangıcından önceki 59. ve 15. günler içinde iptal talebi gerçekleşirse müşterinin toplam tatil bedelinin %50´sini firmaya ödeme yapması gerekmektedir.

6.4 Tatil başlangıcından önceki 14. gün ile tatil başlangıcı olan gün arasında iptal talebi gerçekleşirse veya müşteri konaklama yapmaya gelmezse müşteri tatil tutarının %100´ünü firmaya ödeme yapmak zorundadır.

6.5 Müşterinin kendi isteği doğrultusunda villa, apart, dairenin toplam ödeme tutarının tamamını firmaya ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin, Kredi Kartı) ödeme yaptığı andan itibaren villa, apart, daire ye girişe 60 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan tutarın %20’si (yüzde yirmi) yanacaktır. Geri kalan %80'lik (yüzde seksen) kısım, müşterinin bildireceği hesaba iade edilecektir. İade masrafları da bu para içinden kesilecektir. Çünkü ödemenin %20´si villa, apart, daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

6.6 Herhangi bir neden ile villa, apart otel, daire rezervasyonunun CometoVilla firması tarafından iptal edilmesi durumunda bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait eş değer bir villa, apart, daire bulunmaktaysa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması halinde alınan ücret iade edilecektir.

7-Rezarvasyonlarda Tarih Değiştirmek

www.cometovilla.com dan seçtiğiniz ve konaklama için ön ödemesi yapılan rezervasyonlar da tarih değişikliği yapmak isteyen müşterilerimiz için CometoVilla firması olarak 30 gün önceden haber verilmesi durumunda yardımcı olabiliriz. Fakat böyle durumlarda;

7.1 Değişiklik yapmak istediğiniz tarihlerde villa/apart/dairenin  müsaitliğinin olması

7.2 Ön ödemesini yaptığınız villa/apart/dairenin değişiklik talep sürecinizde (30 gün) başka bir müşteriye kiralanabilmesi

7.3Tarih değişiminde fiyat farkının aracı firma ve villa/apart/daire sahibine ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde konaklama için önceden belirlenen tarihlerde değişiklik yapılamamaktadır.

8-Hasar Depozitosu Ödemesi ve Şartları

Hasar depozitoları sizlere konaklamanız için kiralanan villa/apart/daire nin içerisinde eşyalı şekilde teslim edilmesinden dolayı misafirlerimizin konaklama yapacağı binadan çıkışlarında eşyalara biçilen değer olarak alınır. Alınan hasar depozito parası herhangi bir eşyaya zarar verilmemesi durumunda aynı şekilde iade edilir. Müşteriler herhangi bir eşyaya zarar verdiği takdirde eşyanın bedeli ev sahibi tarafından belirlenerek girişte ödemesini yaptığınız hasar depozitosundan temin edilir.

8.1 Hasar depozitoları binadan binaya değişmektedir. (1000-10000 ₺ arası bir tutar biçilir.)

9-Havuz Kullanımı

Binalarımızın çoğunluğunda yüzme havuzu bulunmaktadır. Sizlerin konaklama yapacağınız villa/apart/daire de havuzun bulunup bulunmadığı aracı firma tarafından www.cometovilla.com sitesinde belirtilir. Havuz sıcaklıkları sabit olup ( kış aylarında ısıtma sistemi bulunan villa/apart/daireler bulunmakla beraber tercih edilirliğe göre mülk sahibinin belirttiği ücret karşılığında açılır ) müşterinin konaklama yapacağı tarihlerde havuzun soğuk-sıcaklığı nedeniyle havuza girememeniz durumundan firma sorumlu değildir.

10-Müşteri ve Firma Sorumlulukları

CometoVilla olarak müşterilerin kendilerine konaklama için kiralanan binalarda eşyalara zarar vermemesi ve sizlere temiz şekilde bırakılan binaların çıkışta da aynı şekilde teslim edilmesi gerekir. Her konaklama yerinde olduğu gibi www.cometovilla.com'un da kiralanan mülklerinde  etrafta ki binaları ve insanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle müzik açmak ve etkinlik düzenlemek yasaktır. Sizlerin girişte belirtilen kurallara uymanız ve toplumun belirli kurallarının da konaklama yapacağınız mülkte uygulanması ve uyulması gerekmektedir.

Çevreden şikâyet gelmesi halinde firma binayı terk etmenizi isteme hakkına sahiptir.

Firma olarak sorumluluğumuz sizlere belirtilen zamanlarda temizliği yapılan binayı teslim etmek ve oluşabilecek herhangi bir sorunda (çözüme kavuşturabilir; arıza vb. durumlarda) yardımcı olmaktadır. Bizlere ilettiğiniz eksiklikler ve sorunlar 48 saat içerisinde firma görevlisi veya bina görevlisi tarafından çözüme kavuşturulmak için gerekenler yapılacaktır. Bizler aracı firma olarak sizlere bina sahibi ve müşteri arasında bir aracı olarak yardım edebilmekteyiz. 

11-Fatura - Vergi

CometoVilla web sayfası üzerinde bulunan villa/apart/daireler CometoVilla firmasına ait değildir. Villaların/Apartların/Dairelerin sahipleri farklı kişilerdir. Aracı kişi CometoVilla firmasıdır. Komisyon üzerine çalışır ve yaptığı aracılıkta kâr kazanır. Bu kazandığı kâr tutarına fatura keser. Villa/Apart/Daire sahibi yıl sonunda devlete, kira geliri adı altında vergisi ödemesi gerçekleştirir. CometoVilla firması sadece kendi kazandığı kâr bedeline fatura kesmektedir. Diğer şahıslar, kurumlar vb. için fatura kesmez ve  bundan sorumlu tutulamaz.

11- Önemli Bilgiler

11.1 Villa/apart/daire ye ulaşım yolunda bulunan çalışmalar, yol bozukluğu, yamaca kurulu bir bölgede tatil yapacağınız için dik yokuşların bulunması gibi durumlardan CometoVilla firması sorumlu değildir.

11.2 Konaklama yapacağınız yere gelirken yolculuk sırasında herhangi bir kaza durumundan CometoVilla firması sorumlu değildir.

11.4 Ulaşımda kullanılacak araçlardan müşteri sorumludur. Firmamızdan araç talep edilememektedir.

11.5 Web sitemizde resmi bulunan binaları daha sonradan giriş yapılan mülkte beğenmeme, mülk konumunun etrafında bulunan yerlerden rahatsız olma gibi şikâyetler kabul edilmemektedir.

11.6 Ülkemizde bulunan covid-19 salgını sebebi ile müşterilerin giriş-çıkış yapacakları tarihte ülke genelinde herhangi bir kapanma-kısıtlama söz konusu olduğunda mücbir sebep kapmasında yapılan ön ödeme tutarı müşteriye geri iade edilir. 

11.7 www.cometovilla.com da belirtilen mesafe ve uzaklık bilgileri tahmini şekilde ortalama bir rakam ile yazılmış olup kesinlik garantisi verilmemekle birlikte en yakın market, restoran vb. yerlerin uzaklığı yazılan işletmeler daha sonradan kapanmış olabileceği için müşteriler bu konu hakkında hak talep edememektedir.

11.8 www.cometovilla.com sitesinde konaklama yapacağınız mülk ün haritada belirtilen lokasyonları ile birebir aynı olamama durumu mümkündür. Sizlere en yaklaşık konum olarak işaretlenmektedir.

11.9 Müşteriyi konaklama yaptığı villada köpek, böcek vb. hayvanların ısırması ve sokması durumunda CometoVilla sorumlu değildir.

11.10 Villa/apart otel/daire de oluşabilecek kazalar, havuz kazaları, boğulma, düşme gibi tüm kazalardan müşteri sorumludur.

11.11 Kiralama yaptığınız mülkte bölgesel olarak oluşabilecek elektrik, su vb. kesintilerden firmamız sorumlu değildir.

WhatsApp Destek! Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
Özellik Özellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz